19. August 2020

Warren Buffett kupi Bitcoin za 50.000$, mówi Max Keiser.

Von admin

Założyciel Heisenberg Capital i gospodarz programu RT Max Keiser ujawnił, że jego zdaniem legendarny amerykański inwestor Warren Buffett wpadnie w panikę kupując bitcoin, gdy krypto waluta trafi w 50.000 dolarów.

Komentarze Keisera pojawiły się wkrótce po tym, jak Warren Buffet’s Berkshire Hathaway ujawnił poprzez złożenie 13F zgłoszeń do Amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC), że kupił 21 milionów akcji Barrick Gold Corporation (NYSE: GOLD), po zmniejszeniu swoich udziałów w bankach.

Barrick jest największą na świecie firmą wydobywającą złoto przez roczną produkcję i ma „operacje i projekty wydobycia złota i miedzi w 13 krajach“. Tym, co zaskoczyło gapiów na tę inwestycję, jest Buffett, który nigdy nie był fanem złota.

W przemówieniu wygłoszonym na Uniwersytecie Harvarda w 1998 roku, Buffett miał to do powiedzenia na temat metalu szlachetnego:

[To] zostaje wykopany z ziemi w Afryce, albo gdzieś.

Następnie topimy go, kopiemy kolejną dziurę, grzebiemy go ponownie i płacimy ludziom, żeby stali i go pilnowali. To nie ma żadnego pożytku. Każdy, kto patrzy z Marsa, drapałby się po głowie.

Niektórzy ze społeczności krypto walutowej spekulowali, że Buffett może w najbliższej przyszłości zainwestować w firmy wydobywające Bitcoin Up lub bitcoin. Wyrocznia z Omaha również ujawniła, że nie jest fanem flagowej krypto waluty, w pewnym momencie nazywając ją „trutką na szczury do kwadratu“.

Dla inwestora złoto i bitcoin to aktywa nieprodukcyjne, w przeciwieństwie do przedsiębiorstw czy gospodarstw rolnych. Kiedy inwestorzy kupują te aktywa, mówi, że liczą tylko na to, że kolejna osoba zapłaci za nie więcej, jako „sam składnik aktywów, jeśli nic nie tworzy“.

Max Keiser, rozmawiając z CryptoPotato, zauważył, że Buffett przegapił wiele dobrze prosperujących inwestycji, w tym na Apple i Amazonka, i twierdził Buffett „unikał złota przez 20 lat, podczas gdy złoto wyprzedziło Buffeta przez 20 lat“. Dodał:

Zgaduję, że Buffett (lub ktokolwiek przejmie po nim kontrolę) zacznie panikować kupując Bitcoin za 50.000 dolarów, tak jak zrobi to Peter Schiff.

Peter Schiff , warto zauważyć, jest złotym bakcylem, który na początku tego roku powiedział, że uważa, że cena Bitcoin nigdy nie osiągnie 50.000 dolarów. Komentując przeprowadzkę Buffetta do Barrick Gold, Schiff powiedział, że „legitymizuje sektor w oczach zarządzających głównym portfelem“.